Yhdistyksen hallitus vuonna 2022

Puheenjohtaja
Jaana Tolvanen, puh. 0400 123 156, jaana.s.tolvanen73@gmail.com

Varapuheenjohtaja
Salli Alajuuma puh. 040 846 4362, salli.alajuuma@gmail.com

Rahastonhoitajat
Jussi Tolvanen, Raija Kortelainen, Salli Alajuuma ja Jaana Tolvanen

Hallituksen jäsenet
Iiris Karvinen, puh. 0400 649 677, iiris_karvinen@hotmail.com
Raija Kortelainen, puh. 0400 565 516, kortelainen.raija12@gmail.com
Marja-Leena Päivinen puh. 0440 968443, marjaleena.paivinen@hotmail.fi
Matti Tohkanen, puh. 044 576 7200, matti.tohkanen@gmail.com
Jussi Tolvanen, puh. 050 3808038, jussi64@gmail.com
Jouni Vänttinen, puh. 050 351 7658, jouni.vanttinen@hotmail.fi

Toiminnantarkastaja
Seija Lehikoinen

Muut toiminnasta vastaavat henkilöt vuonna 2022

Viestintävastaavat:
viestinnästä yhdistyksen ulkopuolelle tiedotusvälineisiin vastaa puheenjohtaja Jaana Tolvanen.
Jaana Tolvanen ja Marja-Leena Päivinen hoitavat yhdistyksen nettisivuja.

Esteettömyysvastaavat:
Tapani Meriläinen ja Salli Alajuuma

Naisvastaavat:
Iiris Karvinen, Jaana Tolvanen ja Salli Alajuuma

Miesvastaavat:
Jouni Vänttinen ja Jussi Tolvanen 

Liikuntavastaavat:
Jussi Tolvanen ja Jaana Tolvanen

Kerhovastaava:
Jaana Tolvanen

Kirjoittajapiirin ohjaaja:
Paula-Helena Moller

Vaikuttaja ja vertaistoiminnan työryhmä:
Matti Tohkanen, Jussi Tolvanen, Jaana Tolvanen ja varahenkilöinä Salli Alajuuma ja Raija Kortelainen. Neuvontapisteen toimintaa jatketaan tarpeen mukaan eri kokoonpanoilla, ​tarvittaessa isommalla työryhmällä.

Valitukset ym:
Jaana Tolvanen ohjaa yhdistyksen puhelimeen tulleet neuvontatyöt ko.asiasta tietävälle neuvojalle.

Arpajaisvastaava:
Iiris Karvinen ja Helvi Soikkeli.

Pieni ele -keräysvastaava
Jussi Tolvanen.

Jos sinulle tulee mieleen kysyttävää tai uusia ideoita yhdistyksen toimintaan, tartu puhelimeen tai kirjoita sähköpostia hallituksen jäsenille tai muille toiminnasta vastaaville!

Toimiston sähköposti tulee perille osoitteeseen joeninva@gmail.com ja puhelinnumero sinne on 0400 123 156.